O NÁS

"Sedmé přání je brněnská pop-rocková kapela hrající vlastní tvorbu, kde spíše poeticky laděné texty a jemné melodické kytary doplňují energické bicí a nápaditá basa. V současnosti vystupuje také jako akustické duo."


Členové

 Denis Chlapek

Obsazení: kytara, zpěv
Věk: 26
Znamení: panna
Nástroje: Ibanez grg 170dx, Gilmour Robust EQ CUT
Oblíbení interpreti: The Pillows, Oasis, Social D, Augustana, Kodaline, Noell Gallagher's High Flying Birds, Priessnitz, Remy Zero, Mazzy Star...

Radan Chlapek

Obsazení: kytara, zpěv
Věk: 26
Znamení: panna
Nástroje: DeArmond M75, Washburn Heritage HD10SCE
Oblíbení interpreti: Augustana, Dan Layus, Matthew Barber, Social Distortion, Caspian, CCR, The Clash, Sex Pistols, Bob Marley...

Milan Pohl

Obsazení: basová kytara

Daniel Belka

Obsazení: bicí
Věk: 23
Znamení: váhy
Nástroje: e
lektrické bicí a perkusní pady: Alesis Forge kit, Yamaha DD 65; cajon, africké bubny, tamburína 
Oblíbení interpreti: Alkehol, Citron, Fleret, Horkýže Slíže, Jan Hammer, Sabaton... 


Na počátku byla myšlenka aneb něco málo z historie

Na počátku všeho stojí dva bráchové, kteří se asi po tříletých zkušenostech s hraním na kytaru a zpěvem rozhodují založit svou první kapelu. Děje se tak na přelomu roku 2009/ 2010, kdy navštěvují čtvrtý ročník jesenického gymnázia. Místo na pozici bubeníka zaujímá Jan Hauk a basu si bere na starost jeho kamarád Vojta Regner, oba z nižšího ročníku. A tak vzniká kapela Against Reality, hrající především punk-rockové covery skupin jako Social Distortion, The Clash nebo Houba. Repertoár začínají postupně doplňovat vlastní písně, i když zatím jen okrajově. Kapela odehraje svůj první koncert na maturitním večírku třídy navštěvované bratry a následuje 1. větší veřejné vystoupení na hudebně - pivním festivalu Dny Piva. Do konce roku je na programu ještě jedno vystoupení, a to na stužkovacím plesu jesenického gymnázia. 

 A gainst Reality v roce 2010 - stužkovací ples
A gainst Reality v roce 2010 - stužkovací ples

Přichází rok 2011 a na přelom měsíce ledna a února je naplánována soukromá narozeninová oslava, kterou kapela poctí svou přítomností. Je to poslední koncert v původním složení. U bubeníka se objevují zdravotní komplikace a pro nemožnost dalšího hraní odchází. Po asi 2 měsíční pauze Against Reality pokračují, kdy se za bicí na krátko posadí Jakub Stavianis, výpomoc z tehdy spřátelené pop - rockové kapely RH +. Tato fáze ovšem nemá dlouhého trvání a po pár odehraných koncertech dochází k rozpadu. Úsilí vzniku nové kapely je nyní směřováno do Brna, do města, které si bratři vybrali jako destinaci pro své další studium. Začíná delší období hledání, jak nových členů, tak nové podoby a vize kapely. Po pár pokusech, odehraných koncertech a měnícím se obsazení vzniká v roce 2013 kapela Sedmé přání, soustředěná kolem basového kytaristy Milana Pohla, která již hraje výhradně vlastní tvorbu, blížící se nejvíce žánru pop - rock. Postupem času docházelo k častým obměnám sestavy, zejména na postu bubeníka, proto se kapela začala věnovat také akustickému hraní.

Hudební bazar Ostrava 2016
Hudební bazar Ostrava 2016